Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

Νίκες σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ και χάντμπολ.

Π.Α.Ο.Κ. - γρια 1-0 (Βιεϊρίνια 11')

Σχετικά εύκολη επικράτηση με την γριά στην προτελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα είχε τις ευκαιρίες να τελειώσει το παιχνίδι έμεινε όμως στο 1-0. Ακολουθεί την Τετάρτη ο σηματνικός αγώνας στη Ξροατία για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.
Π.Α.Ο.Κ.: Χαλκιάς, Σνάουτνσερ, Σακελλαρίου (67' Σαβίνι), Κοντρέρας, Τσιρίλο, Γκαρσία, Βιτόλο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια (80' Κριστιάνο), Σαλπιγγίδης (86' Φιλομένο), Αθανασιάδης

Π.Α.Ο.Κ. - πανελλήνιος 76-55
Σκόρπισε τον πανελλήνιο η ομάδα μπάσκετ, αποδεικνύοντας ότι διανύει περίοδο φορμαρίσματος. Δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο του αγώνα με την διαφορά σταθερά σε διψήφιο αριθμό.
Π.Α.Ο.Κ.: Μάρσαλ 15 (1), Αράπης, ΜακΓκράθ 12 (4), Αποστολίδης 6, Δέδας 6 (2), Ντόζιερ 15, Γκρέι 2, Παπαδόπουλος 10, Γιαννακίδης, Καλλές, Γκετσέφσκι 10 (2) , Καλαμπάκας

Π.Α.Ο.Κ. - Φίλιππος Βέροιας 30-28
Σημαντική νίκη σε ένα δύκολο παιχνίδι με την ομάδα να βρίσκει σιγά-σιγά τον καλό της εαυτό και να επανέρχεται όπως μας έχει συνηθίσει.
Π.Α.Ο.Κ.: Κόμινεκ, Μισυρλής 7, Γουργούμης, Σαουλίδης, Μίτροβιτς 6, Κοκκώνης, Μαραγκός 2, Αποστολίδης 2, Πετρίδης 2, Ιωαννίδης 2, Τσακίρης 6, Περβανάς, Καράγγελος, Σεβαστίδης 3.